Veda: Bir Dostluğun Öyküsü - PDF free download eBook

  • Verified: Wed, Mar 03, 2021
  • Published: 06.01.2019
  • Views: 284

Introduction

"Oğlum Muzaffer, sana bir sır veriyorum. Paşam ölürse ben de yaşayamam, o saat canıma kıyacağım". Salih Bozok'un o uğursuz kasım sabahı oğluna söylediği bu sözler, kaçınılmaz sona...

read more

Details of Veda: Bir Dostluğun Öyküsü

Original Title
Veda: Bir Dostluğun Öyküsü
Edition Format
Paperback
Number of Pages
88 pages
Book Language
Turkish
Ebook Format
PDF, EPUB

Press the button start search and wait a little while. Using file-sharing servers API, our site will find the e-book file in various formats (such as PDF, EPUB and other). Please do not reload the page during the search. A typical file search time is about 15-20 seconds.

Veda: Bir Dostluğun Öyküsü

A free service that helps find an e-book in automatic mode on private file-sharing servers.

Some brief overview of this book

"Oğlum Muzaffer, sana bir sır veriyorum. Paşam ölürse ben de yaşayamam, o saat canıma kıyacağım". Salih Bozok'un o uğursuz kasım sabahı oğluna söylediği bu sözler, kaçınılmaz sona isyan eden bir dostun acı çığlığı gibidir.

Bozok, kararının gerekçesini açıklamak üzere bir veda mektubu yazmaya koyulur. Bu mektup, Selanik'te mahalle mektebinde başlayan, bir imparatorluğun çökü "Oğlum Muzaffer, sana bir sır veriyorum. Paşam ölürse ben de yaşayamam, o saat canıma kıyacağım".

Salih Bozok'un o uğursuz kasım sabahı oğluna söylediği bu sözler, kaçınılmaz sona isyan eden bir dostun acı çığlığı gibidir. Bozok, kararının gerekçesini açıklamak üzere bir veda mektubu yazmaya koyulur. Bu mektup, Selanik'te mahalle mektebinde başlayan, bir imparatorluğun çöküşüne tanık olan ve modern Türkiye'nin kuruluş coşkusunu yaşayan güçlü bir dostluğun çarpıcı belgesidir.

Çocukluk arkadaşı Mustafa'yla, Kurtuluş Savaşı kahramanı Mustafa Kemal Paşa'yla ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'le pek çok yaşantıyı paylaşmış, onun kederine, tasasına ve sevincine tanık olmuş Bozok'un mektubu, dünyanın saygı duyduğu bir liderin özel yaşamına ve iç dünyasına da ışık tutuyor. Veda, gösterime girdiği dönemde Türkiye'de bir milyon kişiye ulaşan, yurtiçinde ve dünyada pek çok olumlu eleştiri alan filmin romanı.


All downloaded files are checked. Virus and adware free. Previously, our system checked the all ebook's files for viruses. The results of our verification:

 Google Safe Browsing APINorton Internet SecurityAVG Internet Security
veda_dostlu.pdf
veda_dostlu.epub
veda_dostlu_all.zip