Türk Halk Şiiri Antolojisi - PDF free download eBook

  • Verified: Mon, Oct 25, 2021
  • Published: 02.01.2019
  • Views: 236

Introduction

Türk Halk Şiiri Antolojisi Ali Püsküllüoğlu Bilgi Yayınevi Ankara, 1975 574 s. Ali Püsküllüoğlu (1935-2008) Türk halkı, yüzyıllar boyunca, arı Türkçeyi gözü gibi koruyarak ince ince işlemiş,...

read more

Details of Türk Halk Şiiri Antolojisi

Original Title
Türk Halk Şiiri Antolojisi
Edition Format
Paperback
Number of Pages
574 pages
Book Language
Turkish
Ebook Format
PDF, EPUB

Press the button start search and wait a little while. Using file-sharing servers API, our site will find the e-book file in various formats (such as PDF, EPUB and other). Please do not reload the page during the search. A typical file search time is about 15-20 seconds.

Türk Halk Şiiri Antolojisi

A free service that helps find an e-book in automatic mode on private file-sharing servers.

Some brief overview of this book

Türk Halk Şiiri Antolojisi Ali Püsküllüoğlu Bilgi Yayınevi Ankara, 1975 574 s. Ali Püsküllüoğlu (1935-2008) Türk halkı, yüzyıllar boyunca, arı Türkçeyi gözü gibi koruyarak ince ince işlemiş, kuşaktan kuağa devredilen bu büyük çaba sonunda halk şiiri dediğimiz zengin hazine meydana gelmiştir. Türk Halk Şiiri, Türk halkının yalnız sevdalarını, özlemlerini, yolculuklarını anlatmakla Türk Halk Şiiri Antolojisi Ali Püsküllüoğlu Bilgi Yayınevi Ankara, 1975 574 s.

Ali Püsküllüoğlu (1935-2008) Türk halkı, yüzyıllar boyunca, arı Türkçeyi gözü gibi koruyarak ince ince işlemiş, kuşaktan kuağa devredilen bu büyük çaba sonunda halk şiiri dediğimiz zengin hazine meydana gelmiştir. Türk Halk Şiiri, Türk halkının yalnız sevdalarını, özlemlerini, yolculuklarını anlatmakla kalmaz, aynı zamanda toplumsal olayların çalkıntısı içinde çektiklerini, öfkelerini, isyanlarını da dile getirir. Bu bakımdan Türk halkını tanımanın en iyi yolu Türk Halk şiirini tanımaktır.

Ali Püsküllüoğlunun Türk Halk Şiiri Antolojisi, özgün bir yaklaşım, ince bir zevk, titiz bir seçimle halkımızın yüzlerce yıllık şiir birikiminden en seçkin, en başarılı ve en etkili örnekleri günümüz okurunun gözleri önüne sermektedir. Ayrı birer bölüm halinde eserin sonunda verilen ozanların özyaşamları ve kaynakça, Türk Halk Şiiri Antolojisinden yalnız bir şiir derlemesi olarak değil, aynı zamanda bir başvurma kitabı olarak yararlanmayı da olanaklı kılmaktadır. (Arka Kapak)


All downloaded files are checked. Virus and adware free. Previously, our system checked the all ebook's files for viruses. The results of our verification:

 Google Safe Browsing APINorton Internet SecurityAVG Internet Security
halk_iiri_antolojisi.pdf
halk_iiri_antolojisi.epub
halk_iiri_antolojisi_all.zip