Nemilosrdné příběhy českých dějin - PDF free download eBook

  • Verified: Mon, Dec 16, 2019
  • Published: 24.01.2019
  • Views: 76

Introduction

Tato kniha je děsivá. Vypráví příběhy českých zločinů spáchaných ve jménu nacionalismu a komunismu, dvou vražedných kolektivistických ideologií. Ta první zbožštila národ, ta druhá beztřídní...

read more

Details of Nemilosrdné příběhy českých dějin

Original Title
Nemilosrdné příběhy českých dějin
Edition Format
Hardcover
Number of Pages
264 pages
Book Language
Czech
Ebook Format
PDF, EPUB

Sites and services that store files may require registration and other conditions for access to downloading and reading electronic books.

Some brief overview of this book

Tato kniha je děsivá. Vypráví příběhy českých zločinů spáchaných ve jménu nacionalismu a komunismu, dvou vražedných kolektivistických ideologií. Ta první zbožštila národ, ta druhá beztřídní společnost a její vůdce.

Lidé vraždí z různých pohnutek. Jedni z fanatismu, druzí z konjukturalismu, jiní třeba ze zbabělosti nebo špatného svědomí. Nejhorší je ovšem vražedná mašinerie Tato kniha je děsivá.

Vypráví příběhy českých zločinů spáchaných ve jménu nacionalismu a komunismu, dvou vražedných kolektivistických ideologií. Ta první zbožštila národ, ta druhá beztřídní společnost a její vůdce. Lidé vraždí z různých pohnutek.

Jedni z fanatismu, druzí z konjukturalismu, jiní třeba ze zbabělosti nebo špatného svědomí. Nejhorší je ovšem vražedná mašinerie státu a její ochotní pomahači. Příběhy českých dějin jsou temné, protože často vyprávějí o těchto lidech.

Ale jsou i svědectvím statečnosti těch, kteří nepodlehli kolektivní ztrátě soudnosti a morálky. Každý národ se potřebuje vyrovnat se svou minulostí, vzít na sebe dobrovolně zástupnou vinu otců a dědů. Bez takové reflexe a očisty by národní společenství buď přestalo existovat, nebo by mu hrozilo zbožštění.

A dodejme- i nové zločiny.


All downloaded files are checked. Virus and adware free. Previously, our system checked the all ebook's files for viruses. The results of our verification:

 Google Safe Browsing APINorton Internet SecurityAVG Internet Security
nemilosrdn.pdf
nemilosrdn.epub
nemilosrdn_all.zip