Güldürge - PDF free download eBook

  • Verified: Mon, Jun 01, 2020
  • Published: 14.02.2019
  • Views: 75
    • Tags:

Introduction

Yankı Yayınları, okurlarına genç bir mizah yazarının ilk eserini sunar. Bu toprağın insanlarını yakından tanıyan, toplumun bitip tükenmek bilmez dâvalarını usta bir mizahçı gözüyle gören Oktay Rıza...

read more

Details of Güldürge

Original Title
Güldürge
First Published
1961 year
Edition Format
Paperback
Number of Pages
95 pages
Book Language
Turkish
Ebook Format
PDF, EPUB

Press the button start search and wait a little while. Using file-sharing servers API, our site will find the e-book file in various formats (such as PDF, EPUB and other). Please do not reload the page during the search. A typical file search time is about 15-20 seconds.

Güldürge

A free service that helps find an e-book in automatic mode on private file-sharing servers.

Some brief overview of this book

Yankı Yayınları, okurlarına genç bir mizah yazarının ilk eserini sunar. Bu toprağın insanlarını yakından tanıyan, toplumun bitip tükenmek bilmez dâvalarını usta bir mizahçı gözüyle gören Oktay Rıza Gürman hikâyelerinde bizi sadece güldürmekle kalmıyor, memleket gerçekleri üzerine eğilmemizi de sağlıyor. Kendine özgü rahat bir anlatış tarzı olan bu genç mizah sanatçısının h Yankı Yayınları, okurlarına genç bir mizah yazarının ilk eserini sunar.

Bu toprağın insanlarını yakından tanıyan, toplumun bitip tükenmek bilmez dâvalarını usta bir mizahçı gözüyle gören Oktay Rıza Gürman hikâyelerinde bizi sadece güldürmekle kalmıyor, memleket gerçekleri üzerine eğilmemizi de sağlıyor. Kendine özgü rahat bir anlatış tarzı olan bu genç mizah sanatçısının hikâyelerini okuyanlar, onun yakın bir gelecekte yurt dışında da tanınıp sevileceği kanısına varacaklardır.


All downloaded files are checked. Virus and adware free. Previously, our system checked the all ebook's files for viruses. The results of our verification:

 Google Safe Browsing APINorton Internet SecurityAVG Internet Security
.pdf
.epub
_all.zip