Príbehy kocúra Mineta (Rozprávky pre Elise) - PDF free download eBook

  • Verified: Sun, Mar 07, 2021
  • Published: 07.01.2019
  • Views: 133

Introduction

Príbehy z tejto knižky vymyslel a hlavne namaľoval Imro Weiner-Kráľ. Pôvodne boli určené iba jedinému čitateľovi – malej dcérke Elise. Po februári 1948 spadla na hraniciach železná závora a na...

read more

Details of Príbehy kocúra Mineta (Rozprávky pre Elise)

Original Title
Príbehy kocúra Mineta (Rozprávky pre Elise)
Edition Format
Hardcover
Number of Pages
146 pages
Book Language
Slovak
Ebook Format
PDF, EPUB

Press the button start search and wait a little while. Using file-sharing servers API, our site will find the e-book file in various formats (such as PDF, EPUB and other). Please do not reload the page during the search. A typical file search time is about 15-20 seconds.

Príbehy kocúra Mineta (Rozprávky pre Elise)

A free service that helps find an e-book in automatic mode on private file-sharing servers.

Some brief overview of this book

Príbehy z tejto knižky vymyslel a hlavne namaľoval Imro Weiner-Kráľ. Pôvodne boli určené iba jedinému čitateľovi – malej dcérke Elise. Po februári 1948 spadla na hraniciach železná závora a na jednej strane sa ocitol otec, a na druhej dcéra s mamou.

Otec Imro sa snažil za nimi do Francúzska dostať oficiálne, a keď to nešlo, tak aj ilegálne. Nepodarilo sa mu to, zadržali ho Príbehy z tejto knižky vymyslel a hlavne namaľoval Imro Weiner-Kráľ. Pôvodne boli určené iba jedinému čitateľovi – malej dcérke Elise.

Po februári 1948 spadla na hraniciach železná závora a na jednej strane sa ocitol otec, a na druhej dcéra s mamou. Otec Imro sa snažil za nimi do Francúzska dostať oficiálne, a keď to nešlo, tak aj ilegálne. Nepodarilo sa mu to, zadržali ho na hraniciach a niekoľko mesiacov strávil dokonca vo väzení.

Keď ho prepustili, usiloval sa udržiavať s Elise kontakt aspoň listami a aby bol malej dcérke bližšie, tak pre ňu písal a maľoval príbehy, ktoré jej postupne v rokoch 1953 až 1956 posielal. Elise je už dávno dospelá. Aj keď žije a pracuje v Paríži, má Slovensko veľmi rada.

Všemožne pomáha pripraviť monografiu jej otca – významného maliara. Vydavateľ chcel v tejto veľkej knihe pôvodne ukázať iba zopár obrázkov z príbehov, ktoré si ešte z detstva opatrovala, ale keď ich videli, aké sú čarovné a vtipné, rozhodli sa, aj so súhlasom Elise, vydať ich samostatne a to v niekoľkých knihách. V tejto prvej knihe je hlavným hrdinom kocúrik Minet, ktorý sa neskôr pravidelne objavuje i v ďalších príbehoch.

Formát knihy je prispôsobený skutočnej veľkosti obrázkov, tie však museli trochu upraviť. Rovnako upravovali texty, ktoré francúzskemu originálu – súčasti obrázkov, nie celkom zodpovedajú. Dúfame, že táto knižočka zaujme a poteší každého čitateľa rovnako ako jej tvorcov pri jej príprave.


All downloaded files are checked. Virus and adware free. Previously, our system checked the all ebook's files for viruses. The results of our verification:

 Google Safe Browsing APINorton Internet SecurityAVG Internet Security
.pdf
.epub
_all.zip