Sevgi ve Aşk Çağlayanı Yunus Emre - PDF free download eBook

  • Verified: Mon, Jul 06, 2020
  • Published: 29.01.2019
  • Views: 96

Introduction

Anadolu Müslümanları-Sevgi ve Aşk Çağlayanı Yunus Emre-Turan Bozkurt Anadolu'nun Türk ülkesi haline gelmesi anadolu Selçuklu Hükümdarı Alaeddin Keykubat döneminde başlar. Rivayetlere göre...

read more

Details of Sevgi ve Aşk Çağlayanı Yunus Emre

Original Title
Sevgi ve Aşk Çağlayanı Yunus Emre
Edition Format
Paperback
Number of Pages
192 pages
Book Language
Turkish
Ebook Format
PDF, EPUB

Press the button start search and wait a little while. Using file-sharing servers API, our site will find the e-book file in various formats (such as PDF, EPUB and other). Please do not reload the page during the search. A typical file search time is about 15-20 seconds.

Sevgi ve Aşk Çağlayanı Yunus Emre

A free service that helps find an e-book in automatic mode on private file-sharing servers.

Some brief overview of this book

Anadolu Müslümanları-Sevgi ve Aşk Çağlayanı Yunus Emre-Turan Bozkurt Anadolu'nun Türk ülkesi haline gelmesi anadolu Selçuklu Hükümdarı Alaeddin Keykubat döneminde başlar. Rivayetlere göre Selçuklu askerleri sınırında bulunan bir Rum kalesini fethetmek üzere yol üzerindeki bir köye uğrar. Buarada, yıllar önce gelip yerleşmiş kadın erenlerden biri Türk askerlerin, sevinçle kar Anadolu Müslümanları-Sevgi ve Aşk Çağlayanı Yunus Emre-Turan Bozkurt Anadolu'nun Türk ülkesi haline gelmesi anadolu Selçuklu Hükümdarı Alaeddin Keykubat döneminde başlar.

Rivayetlere göre Selçuklu askerleri sınırında bulunan bir Rum kalesini fethetmek üzere yol üzerindeki bir köye uğrar. Buarada, yıllar önce gelip yerleşmiş kadın erenlerden biri Türk askerlerin, sevinçle karşılar ve kendilerine ayran ikram eder. Ama bütün asker ayran içmesine ve kapılarını doldurmalarına rağmen ayran bir türlü bitmez.

Gelenler bunu yaşlı kadının ermişliğine bağlarlar ve bir keramet olarak yorumlarlar. Yaşlı Türk kadını bir yadnan ayranları askerlere ikram ederken bir yandan da şöyle der: - Doldurun yiğitlerim, doldurun Gazilerim, - Doldur Ana… - Doldurun yavrularım… - Ana dolu , Ana dolu… Bu topraklar o gün bugündür Anadolu'dur. Kıyamete kadar da Anadolu olarak kalacaktır.

Anadolu'nun bu ruh halini ona sağlayan Hoca Ahmet Yesevi, Hacı Bektaşi Veli, Yunus Emre ve Mevlana gibi "Anadolu Müslümanları" dediğimiz büyük manevi dinamikler vardır. Anadolu Müslünaları; Hazreti Ali(ra) ve Ehl-i Beyt sevgisini, kardeşliği, eşitliği, hakça bölüşmeyi, sevgiyi, barışı, hoşgörüyü, her tür haksızlığa karşı olamyı, ilmi düşünmeyi ilke dinmiş bir hayat anlayışı olarak bu topraklarda kendini buldu. Anadolu Müslümanlarının öcülerini dört kitap olarak tasarladık.

Ahmet Yesevi, Hacı Bektaşi Veli, Yunus Emre ve Mevlana'yı bi kez de insanımıza biz anlatalım istedik. (Arka kapak)


All downloaded files are checked. Virus and adware free. Previously, our system checked the all ebook's files for viruses. The results of our verification:

 Google Safe Browsing APINorton Internet SecurityAVG Internet Security
.pdf
.epub
_all.zip